21 Kasım 2012 Çarşamba

BEBEKLERİMİZE BALIK YEDİRELİM

Balığın her yaştan insana faydalı olduğunu bildiğim için  katı gıdalara geçtiğimiz günden beri Aksel'e düzenli balık ya da balık çorbası yediriyorum. Ivır zıvır pek çok şeyi atlamış  olabilirim ama balık konusundaki  net tavrım hiç değişmediği gibi balığın bol olduğu şu günlerde işi iyice abartarak tam da doktorların tavsiye ettiği gibi haftada üç -dört öğün balık yediriyorum Aksel'e...

Balık almak pişirmek çok zahmetli bunu da biliyorum ancak bir sonraki yazımda bunun kolayını nasıl buldum sizlerle onu paylaşacağım. Gelelim balığın faydalarına, açıkcası bloğa yazmak için az önce google'dan (yasaşın google) araştırdım yoksa ben de ezbere bilmiyordum balığın faydalarını,buyrun bakalım neymiş faydaları:

A ve D vitamini yönünden çok zengin olan balık bebeklerin kemik gelişimleri açısından çok önemlidir, bu gelişim bebeğinizin yetişkin olduğundaki kemik kırılmalarını engeller.

Minarellerden fosfor,çinko,iyot içerdiğinden kemik gelişimi,saç sağlığı açısından büyük önem taşır.

Beyin gelişimi çocuklarda 5 yaşına kadar sürdüğü için bebeklerin beyin gelişimi için düzenli balık yedirmek çok önemlidir.

Balık doğal aspirindir zira içinde barındırdığı OMEGA 3 kanın akışkanlığını sağlar.

NOT :Çok faydalı olan balık çok zor çabuk bozulabilir ve besin zehirlenmeleri oluşabilir bu nedenle balığı taze tüketmek çok çok önemlidir.

Hadi bakalım yarın herkes balık pişirsin ya da sipariş etsin....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder