11 Mart 2012 Pazar

CAM BARDAKLA SU İÇİRMEYE SON


Kanımca annelik tecrübeyle gelişen bir vazifeler bütünü. Ancak okumak, araştırmak, deneyimli annelerle bol bol sohbet etmek onlara sormak biz acemi annelerin pek çok konuda acı tecrübelerle karşılaşmadan bebeğimizi büyütmemizi sağlayabilir.

Geçenlerde bir annenin başına gelen bir acı tecrübeyi sizlerle paylaşmak istiyorum sevgili anneler. Bebekler 6 ayı geçtikten sonra bardakla içme yeteneği gelişsin diye yavaş yavaş bardakla su,meyve suları vermeye başlıyoruz.  Bu anne de bebeğine çay bardağıyla su içirirken, bebeklerin damakları emmekten çok güçlü hale geldiği  bir de bir iki dişleri çıktığı için, bardak bir anda kırılmış ve bebeğin dili kesilmiş.Kanamayı durdurmak için önce diline tampon koyup ardından doğru hastaneye yetişmişler.

Hepimiz bebeklerimizin damaklarının çok güçlü olduğunun farkındayız ama bir anlık dalgınlıkla aynı hatayı bizde yapabiliriz. Lütfen bebekle ilgilenen bakıcı, baba,annane,teyze,babanne kim varsa uyaralım, porselen fincan ya da  bebeğin kendi bardağıyla içirelim.

1 yorum:

  1. Değerli site yöneticisi,bloğunuzdaki paylaşımlarınız çok yararlı oluyor ağır ceza avukatı olarak bu paylaşımlardan dolayı teşekkür ederiz.

    YanıtlaSil