23 Ocak 2012 Pazartesi

DOGUM DOKTORU SECIMI

 38 -40 hafta süren hamilelik  boyunca bedenimizi,bebeğimizi ve pek çok zaman da ruh sağlığımızı doktorumuza teslim ettiğimiz düşünülürse  güvenebileceğimiz,ilgili,dikkatli bir doğum doktoruyla bu yolculuğa başlamak hamilelik sürecemizi çok daha keyifli ve güvenilir bir hale getirecektir.

Ben aslında hiç de o bilinçte olmadan güvendiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle Yedi Tepe Üniversitesinden Narter Yeşildağlara gitmeye başladım.Bizim için en önemli kriterler evimize yakın bir hastane olması,doktorun ingilizce bilmesi ve yurtdşındaki gelişmelere açık olmasıydı.Narter Bey İsveçte doktorluk yapmıs olduğundan hiç tereddüt etmeden kendisine gitmeye başladık.

Hamileliğim boyunca Narter Bey'in uzun muayeneleri, acil veya önemli durumlarda  mesaj yoluyla her soruya yanıt vermeye çalışması, normal doğum yapamayacağım için  şevkatli yaklaşımı,beni kırmadan ama ısrarla lütfen artık çalışmayınız,yeter artık evde uzanmanız lazım diyerek beni ve bebeğimi benden çok düşünmesi en azından öyle hissettirmesi doktoruma olan inancımı kat ve kat artırdı.  Tabi biz  farklısını görmediğimiz ve bilmediğimiz için bunun her doktorun yaklaşım tarzı olduğunu sanıyorduk, oysa aynı dönemde farklı doktorlara giden arkadaşlarımın doktorlarıyla Narter Beyi kıyasladığımızda ne kadar şanslı olduğumu bir kere daha anlamış olduk.

İster evde oturun ister çalışan bir hamile olun, bu dönem hepimiz için çok değerli ve kutsal...Kriterlerinizi belirleyerek tavsiyeleri de dikkate alarak doktorunuzu seçmenizi öneririm.Ancak şunu da bilmenizi isterim ki her isim yapmış,muayenesi çift tarife olan prof unvanlı doktor en iyi muameleyi gösterecek ,yıldızınız barışacak, super bir doktor olacak diye bir şey kesinlikle yok sevgili anne adayları....


Doktorumla Akselın o ilk mucize anı....

4 yorum:

 1. Özge'cim bu konuya değinmene çok sevindim. Narter bey ile senin sayende hamileliğimin 17. haftasında tanışmış ve onu tanımadan önce işinin ehli olduğu söylenen, adları duyulmuş, muayene ücretleri çift tarife olan 3 tane doktoru deneyimleme talihsizliği olmuş birisi olarak Narter Bey'in kıymetini çok iyi bilenlerdenim emin olabilirsin. İyi ki Narter beyi bana önermişsin. Belki diğer iyi denilen doktorların elinde çok istediğim normal doğum tecrübesini yaşayamayacaktım kimbilir? Ben bilirim. :) Kesin gereksiz yere kesip biçerlerdi onlar beni. :)

  YanıtlaSil
 2. Sinemcim tecrübeni blogumda paylaştığın için teşekkürler.O ya da bu şekilde Narter Bey sayesinde güvenilir, aklımız rahat bir hamilelik geçirdik.
  Başka başlıklarda da tecrübelerini paylaşmanı bekliyorum.

  YanıtlaSil
 3. Bu resim ne kadar muhteşem Özge! Narter bey ise hamilelik dışındaki jinekolojik problemlerde de hala sonsuz güvenle gittiğim doktorum.
  Şu an yaşadığım kist probleminde de profesyonel yaklaşımıyla içimi rahatlatıyor. Ben düşünmüyorum ona bırakıyorum. Bu çok güven verici birşey.

  YanıtlaSil
 4. Evet Esracım doğuma fotografcı sokmakla en mucize anlarımızı ölümsüzleştrimiş olduk.Narter Beyi senin sayende tanıdım ve bunun için sana duacıyım arkadasım..

  YanıtlaSil