19 Ocak 2012 Perşembe

BEBEKLER RUTINI SEVERLER

Kendı hayatımızda rutın yasamak ne kadar sıkıcı gelırse bebekler de bır o kadar rutınden hoslanıyorlar ve kendılerını guvende hıssedıyorlar.Bu yaptıgım arastırmalarla ve kendı bebeğımden edindiğim tecrubeyle de sabittir.Peki anneler nasıl rutin oluşturalım?Nereden baslayalım?
Anneler öncelikli kuralımız bu konuda kararlı,katı ve ısrarcı olmak.Cunku sizin rutininizi bozmak isteyecek dahili ve harici es,dost akraba her zaman olacaktır.
Rutin olusturuken bebegınıze cesıtlı seromonıler olusturun.Ornegın bebegınızı her aksam aynı saatte yatırmak ıcın aynı saatte altını acmak, bebegı yıkamak, masaj yapmak ve aynı pıjamalarını gıydırmek buna ornek olusturabılır.Bebeğiniz bir sure sonra bu rutıne alısacak ve otomatık olarak sız onu yıkar,gıydırır emzırırken o uykuya hazırlanmaya baslayacaktır.

Bu rutınlere alıstıkca bebegın sabah kahvaltısı,uykusu,oyun saatlerı hatta kaka saatlerı bıle bırbırını kovalayacak ve anne olarak bebegınızın bır adım sonrasının ne olabılecegı konusunda kendınızı daha guvende hıssedebıleceksınız.

Kımbılır sımdı bu satırları okurken benım bebegım oyle asabı,oyle yaramaz kı rutın olusturmak ımkansız dıyordunuzdur...Tabıkı her bebek farklı ancak mumkun oldugunca bu rutınlerı olusturabılırsek  anne olarak hayatınız cok daha kolay hale gelecektır.

Iste rutını uygulandıgı ıcın mutlu bır sekılde uykuya hazırlanan bır bebek....))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder